<
>
Brushed Gold 19X9.5 19X12 Staggered Car Wheels A6061 T6 Aluminum Alloy Forged Rims
제품 요약
Brushed Gold Disc Lip Purple Aluminum Alloy Rims 2 Piece 19inch S5 19X9.5 19X12 Staggered Car Wheels Technical Specifications Size 16" - 24" H/PCD 5x120/112/130/114.3 ET Customized CB 57.1-74.1 Material A6061 T6 Weight (NW/GW) 15kg/16kg Color/Finish Bronze, Black, Gun Metal, Silver, Gold, Customized ...
기본 특성
부품 번호:
PN54492155
OE 번호:
OE54492155
OEM 번호:
OEM54492155
부동산 거래
최소 주문 수량:
10개
가격:
US$ 282.00 / piece
표준 포장:
중립 상자, 상자당 10개, 상자 크기: 40x30x25cm, 20' GP 컨테이너당 상자 200개
배달 시간:
5-8 근무일
지불 조건:
T/T, L/C, PayPal
공급능력:
달 당 5,000 조각
제품 설명
Brushed Gold Disc Lip Purple Aluminum Alloy Rims 2 Piece 19inch S5 19X9.5 19X12 Staggered Car Wheels
Technical Specifications
| Size | 16" - 24" |
| H/PCD | 5x120/112/130/114.3 |
| ET | Customized |
| CB | 57.1-74.1 |
| Material | A6061 T6 |
| Weight (NW/GW) | 15kg/16kg |
| Color/Finish | Bronze, Black, Gun Metal, Silver, Gold, Customized |
| Load Rating | 690kg/1380lbs |
- Material: A6061 T6 aluminum alloy
- Load Rating: Manufactured to VIA/JWL standards
- Function: Designed for luxury vehicles
Product Gallery
Safety Features
Perfectly matches customer mold data, effectively reducing safety hazards caused by accessory damage through precise manufacturing and quality control.
Custom Elegance
Customize your forged wheels to your exact specifications, including styles, dimensions, finishes, and logos for personalized vehicle enhancement.
Performance Enhancement
Forged hubs increase width without affecting steering and loading capabilities, providing superior vehicle performance in acceleration, braking, and cornering for a more responsive driving experience.
Structural Strength
The advanced forging process enhances material density and mechanical strength without high-temperature melting, resulting in superior durability and structural integrity.
명세서
| Model NO.: | 2 PC 단조 휠 | Type: | 가장자리 |
| Drive Wheel: | 4WD | Wheel Hub Diameter: | 18-24" |
| Finishing: | 브러시드 골드, 배럴 폴리싱 | Spoke Type: | 플랫 스포크 |
| Size: | 16 - 24 | H/PCD: | 5x120/112/130/114.3 |
| ET: | 맞춤형 | CB: | 57.1-74.1 |
| Material: | A6061 T6 | Weight: | 15kg/16kg |
| Color/Finish: | 청동, 검정, 포금, 은, 금, 맞춤형 | Load Rating: | 690kg/1380파운드 |
| Production Capacity: | 50000은 / 년을 연결합니다 |
전체 평점
4.0
최근 50개의 리뷰를 바탕으로
평점 스냅샷
5
0
4
100%
3
0
2
0
1
0
모든 리뷰
E
Dec 24.2025
Absolutely love the product! The quality is amazing, fits perfectly, and arrived quickly. Highly recommend to everyone.
O
Jun 18.2025
Absolutely fantastic! The product exceeded my expectations, fits great, and looks even better in person. 10/10 recommend.
L
Mar 19.2025
Good product with solid craftsmanship. A bit pricey but the design and material make it worthwhile. Satisfied with the purchase.
최근 본 제품