<
>
Brushed Lip Gun Metal Finish 2 Piece Forged Wheels A6061 T6 Aluminum Alloy Rims 19-24 Inch for Luxury Cars
Резюме продукта
Brushed Lip 2-Piece Gun Metal Disc Aluminum Alloy Forged Rims Technical Specifications Size 16" - 24" H/PCD 5x120/112/130/114.3 ET Customized CB 57.1-74.1 Material A6061 T6 Weight (NW/GW) 15kg/16kg Color/Finish Bronze, Black, Gun Metal, Silver, Gold, Customized Load Rating 690kg/1380lbs Material: ...
Основные свойства
Номер детали:
PN54492162
OEM-номер:
OE54492162
OEM-номер:
OEN54492162
Торговая недвижимость
Минимальное количество заказа:
10 штук
Цена:
US$ 282.00 / piece
Стандартная упаковка:
Нейтральная коробка, 10 штук в коробке, Размер коробки: 40x30x25 см, 200 коробок в 20-футовом контей
Срок поставки:
5-8 рабочих дней
Условия оплаты:
T/T, L/C, PayPal
Возможность поставки:
5000 штук в месяц
Описание продукта
Brushed Lip 2-Piece Gun Metal Disc Aluminum Alloy Forged Rims
Technical Specifications
| Size | 16" - 24" |
| H/PCD | 5x120/112/130/114.3 |
| ET | Customized |
| CB | 57.1-74.1 |
| Material | A6061 T6 |
| Weight (NW/GW) | 15kg/16kg |
| Color/Finish | Bronze, Black, Gun Metal, Silver, Gold, Customized |
| Load Rating | 690kg/1380lbs |
- Material: A6061 T6 aluminum alloy
- Load Rating: Manufactured to VIA/JWL standards
- Function: Designed for luxury vehicles
Product Gallery
Safety
Perfectly matches customer model data, effectively reducing safety hazards caused by accessory damage through precise manufacturing and custom fitting.
Elegance
Customize your forged wheels with personalized styles, specifications, finishes, and logos to match your vehicle's aesthetic.
Performance
Forged hubs increase width without affecting steering and loading capabilities, providing superior vehicle accuracy in acceleration, braking, and cornering for a more responsive driving experience.
Strength
The forging process enhances mechanical strength without melting the material at high temperatures, resulting in superior durability and structural integrity for the finished product.
Технические характеристики
| Wheel Size: | 16" - 24" | Hole Pattern: | 5х120/112/130/114,3 |
| Offset: | Индивидуальные | Center Bore: | 57,1-74,1 |
| Material: | A6061 T6 | Net Weight: | 15 кг |
| Gross Weight: | 16 кг | Load Rating: | 690 кг/1380 фунтов |
| Spoke Type: | Плоская речь | Finishing: | Матовое золото, полировка ствола |
| Drive Wheel: | 4WD | Wheel Type: | Оборудование |
| Production Capacity: | 50000 штук/год | Wheel Hub Diameter: | 18-24» |
| Color Options: | Черный, бронзовый, бронзовый, бронзовый, по индивидуальному заказу |
Общий рейтинг
4.0
На основе 50 недавних обзоров
Оценка
5
33%
4
33%
3
33%
2
0
1
0
Все отзывы
M
Feb 19.2026
Great product overall, very satisfied with the purchase. Only minor issue was the delivery time, but worth it.
E
Dec 24.2025
Absolutely love the product! The quality is amazing, fits perfectly, and arrived quickly. Highly recommend to everyone.
S
Mar 27.2024
Excellent quality and fast shipping! The product matches the description perfectly, and the customer service was very helpful. Will buy again.
Недавно просмотренные товары